Strona Główna forum.pgkomp.pl
Baza wiedzy informatycznej.

FAQFAQ  BLOG.PGKOMP.PLBLOG  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Menu
Artukuły
Blog
Forum
Strona Główna
Użytkownicy
Szukaj
Grupy
Rejestracja

Szybka rejestracja
Użytkownik:
Hasło: Potwierdź Hasło:
E-mail: @
 Płeć: Kobieta Mężczyzna
      

Witamy Gość
Obecny czas to 2019-08-21, 20:26
Styl forum:

Szukaj
Szukaj:
Szukaj w:

Zaawansowane wyszukiwanie

Kto jest na Forum
Przez ostatnie 24 godziny byli na forum:
2 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 38 Gości
Z zarejestrowanych:
OmarJarn, SergioPo
Użytkowników w ostatniej godzinie:5
[ Kto jest na Forum ]
Na Forum jest 1 użytkownik :: 0 Zarejestrowanych, 0 Ukrytych i 1 Gość
Zarejestrowani Użytkownicy: Brak
Najwięcej użytkowników 45 było obecnych 2019-05-08, 03:59

Ankieta
Z jakiego stylu korzystasz na tym forum?
FIBlack: 0
FreeTableBlue: 1
Melanomic: 0
snowSilver: 0
subBlack: 0
subSilver: 3

Linki

test


Wstęp
Witam wszystkich odwiedzających. Portal, forum oraz blog pgkomp jest to zbiór wiedzy informatycznej której nie używamy na codzień. Często szukam czegoś co już wcześniej robiłem ale jeżeli na codzień się tego nie robi łatwo to zapomnieć. Więc postanowiłem zapisywać wszystko co może się przydać. Serdecznie zapraszam do komentowania bloga, zadawania pytań na forum. Na portalu znajdują się ciekawe newsy ze świata informatyki. Zapraszam i życzę miłego przyswajania wiedzy.

Systemy LOT nie były celem hakera, lecz jego narzędziem
Autor: administrator @ 2015-11-03, 09:54
Prokuratura ma już analizę eksperta, który badał awarię systemów komputerowych przewoźnika. Wniosek: w hakerskim ataku nie chodziło o sam LOT - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Bezpośrednią przyczyną awarii, która pod koniec czerwca uziemiła samoloty PLL LOT, było odcięcie od internetu komputerów przewoźnika. Niezabezpieczone odpowiednio serwery LOT posłużyły hakerowi do tzw. ataku DDoS - wynika z nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej".

Według analityka, którego analiza trafiła do prokuratury, te działania nie były wymierzone w LOT. Serwery państwowego przewoźnika posłużyły do ataku na podmiot trzeci. Na kogo? Próbuje to ustalić prokuratura. Poważna awaria, do jakiej doszło 21 czerwca, spowodowała, że przez kilka godzin nie działał teleinformatyczny system na lotnisku Chopina w Warszawie. Nie wyleciało prawie 1,4 tys. pasażerów, odwołano dziesięć lotów, kilkanaście było opóźnionych. LOT od początku mówił o "ataku hakerów", zawiadomił też prokuraturę.

- Jeśli ustalenia analityka są prawdziwe, najbardziej niepokojący jest fakt nie samego wykorzystania infrastruktury LOT do przeprowadzenia ataku, lecz przejęcia kontroli nad komputerami - mówi ekspert ds. cyberprzestępczości Sebastian Małycha, prezes Mediarecovery, firmy zajmującej się informatyka śledczą. - Skoro cyberprzestępcy mogą rozkazać komputerom LOT wykonanie ataku DDoS, to oznacza, że te zostały zainfekowane szkodliwym oprogramowaniem. Daje to otwarte drzwi do innych działań, np....

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 1 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Komputer Prometheus z krakowskiego AGH 49. w rankingu TOP
Autor: administrator @ 2015-11-03, 09:52
Najszybszy polski superkomputer Prometheus z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH znalazł się na 49. pozycji w rankingu TOP 500 Supercomputers - poinformował rzecznik prasowy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Bartosz Dembiński.

Jak wyjaśnił, początkowo Prometheus znalazł się na 52. miejscu, tak podawali we wtorek organizatorzy rankingu. - Jednak kilka godzin po wysłaniu tej informacji organizatorzy rankingu dokonali korekty zestawienia, poprawiając w nim kilka błędów - po opublikowanej aktualizacji Prometheus przesunął się na 49. miejsce - wyjaśnił rzecznik.

Ranking największych maszyn obliczeniowych na świecie publikowany jest dwa razy do roku (www.top500.org).

Prometheus z Akademickiego Centrum Komputerowego Cyfronet AGH znalazł się w tym zestawieniu po raz pierwszy, znacznie wyprzedzając inne superkomputery z Polski. Jego moc obliczeniowa wynosi niemal 1,7 biliardów operacji na sekundę (1,7 PFLOPS - 1 PFLOPS to biliard operacji na sekundę - 10 do potęgi 15. operacji na sekundę).

W najnowszym zestawieniu poza Prometheusem znalazło się jeszcze sześć innych polskich superkomputerów.

Na 128. miejscu znalazł się Tryton, superkomputer Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej Politechniki Gdańskiej; na 137. - BEM z Wrocławskiego Centrum Sieciowo-Superkomputerowego; na 157. - superkomputer Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku. Na 270. pozycji sklasyfikowano wieloletniego lidera wśród polskich maszyn obliczeniowych, czyli Zeusa z ACK Cy...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

W Ciechanowie dostali komputery za darmo.
Autor: administrator @ 2015-11-03, 09:51
1600 komputerów z dostępem do internetu, rozdanych w ramach najdroższego w historii powiatu ciechanowskiego unijnego projektu miało przeciwdziałać tzw. cyfrowemu wykluczeniu jego mieszkańców. Sprzęt, łącznie wart niemal 20 milionów złotych, na 5 lat trafił do tych, których nie było stać na jego zakup i utrzymanie. Niestety, część osób, do których trafiły komputery, zdążyła je już... sprzedać.

- Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że ten sprzęt może trafić do osób nie do końca zainteresowanych tym, żeby z niego korzystać. Jego wartość to około 6 tysięcy złotych, i ta kwota wydawała się przyciągająca - powiedział Sławomir Morawski, starosta ciechanowski.

Cztery ofiary zatrucia tlenkiem węgla w ciągu ostatniej doby
Ci, którzy komputery sprzedali - jak zapewnia starosta - będą musieli tłumaczyć się w prokuraturze.

Niestety, to nie jest jedyne zmartwienie starostwa. Okazało się, że kilkanaśc ie komputerów zostało uszkodzonych. Na szczęście, koszt ich naprawy pokryje ubezpieczyciel.

W ramach projektu e -integracja w powiecie ciechanowskim utworzono też pięć sal komputerowych, z których mieszkańcy mogą korzystać bezpłatnie, jedna z nich jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym niewidomych.

źródło:wp.pl

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Informatyka na topie.
Autor: administrator @ 2015-07-27, 12:55
Ponad 12 tysięcy osób wzięło udział w rekrutacji na studia na Politechnice Wrocławskiej w roku akademickim 2015/2016. Największym zainteresowaniem cieszyła się informatyka.

Niedawno informowaliśmy o zakończeniu rejestracji na studia na Uniwersytecie Wrocławskim, a tymczasem procedura ta zakończyła się także na innej uczelni w stolicy Dolnego Śląska – Politechnice Wrocławskiej. Na pierwszy rok studiów stacjonarnych przyjęto zgłoszenia od 12 092 osób, co jest wynikiem lepszym niż rok wcześniej.

- W sumie na kandydatów czeka około ośmiu tysięcy miejsc na 55 kierunkach i mimo niżu demograficznego, chętnych na rozpoczęcie studiów na Politechnice przybyło w odniesieniu do roku poprzedniego – mówi Michał Ciepielski z Politechniki Wrocławskiej. O większym zainteresowaniu niż w roku ubiegłym mówili także pracownicy UWr.

Najwięcej zgłoszeń odnotowano na informatyce na Wydziale Informatyki i Zarządzania – ponad 1350. Drugie miejsce zajęła również informatyka, jednak na Wydziale Elektroniki – tam przyjęto 1270 zgłoszeń. Trzecie pod tym względem było budownictwo na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego.

Informatyka cieszy się również największą liczbą studentów w stosunku do miejsc, jednak tym razem chodzi o kierunek na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. Na jedno miejsce przypada tam sześciu chętnych. Na kolejnych pozycjach znalazła się inżyniera biomedyczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki oraz geodezja i kartografia na Wydzial...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Nowe centrum informatyczne firmy Capgemini
Autor: administrator @ 2015-07-27, 12:52
Jesienią w Poznaniu zostanie otwarte centrum firmy Capgemini zajmującej się rozwojem oprogramowania. W biurze Software Solutions Center pracę znajdzie 300 specjalistów IT.

Capgemini to jeden z wiodących dostawców usług informatycznych, konsultingowych i outsourcingowych na świecie. Specjalizuje się w rozwoju oprogramowania i świadczeniu zaawansowanych usług informatycznych dla globalnych i renomowanych marek z sektora motoryzacyjnego, finansowego, transportowego oraz mediów.

Firma do tej pory miała już jedno tego typu centrum w Polsce – we Wrocławiu, gdzie zatrudnia 650 inżynierów. Teraz zdecydowała się na otwarcie swojego oddziału w naszym kraju.

- Wybraliśmy Poznań ze względu na bardzo wysoki poziom wykształcenia absolwentów studiów informatycznych w stolicy Wielkopolski – wyjaśnia Piotr Poprawski, dyrektor Software Solutions Center, Capgemini. – Jestem przekonany, że wielu informatyków zainteresuje możliwość uczestniczenia w projektach, w których tworzone są nowoczesne rozwiązania IT. To, co wyróżnia naszą firmę, to różnorodność zagadnień, z którymi stykają się nasi pracownicy - tworzymy innowacyjne systemy dla światowych liderów z wielu branż: m.in. motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, logistycznej i bankowej – dodaje.

W ciągu 2-3 lat firma planuje zatrudniać w Poznaniu ok. 300 specjalistów IT ze znajomością języka niemieckiego, ponieważ poznański oddział ma zajmować się przede wszystkim obsługą klientów zza zachodniej granicy.

O ...

[ Czytaj całość ]
Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Strona internetowa armii amerykańskiej wyłączona po ataku
Autor: administrator @ 2015-07-27, 12:49
Nieznani sprawcy dokonali ataku hakerskiego na stronę internetową armii USA, co stało się powodem jej przejściowego prewencyjnego wyłączenia - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy armii (czyli wojsk lądowych), generał Malcolm Frost.

Doszło dziś do naruszenia elementu strony internetowej army.mil. Gdy to zauważyliśmy, armia podjęła stosowne przedsięwzięcia prewencyjne dla zapewnienia by nie doszło do kradzieży danych i w tym celu przejściowo wyłączyła swą stronę internetową - oświadczył Frost. Stronę uruchomiono ponownie wieczorem czasu lokalnego.

Według amerykańskich mediów, ataku dokonali hakerzy działający pod szyldem "Elektronicznej Armii Syrii". Ci sami sprawcy wtargnęli w ubiegłych latach na stronę internetową dziennika "New York Times" i do Twittera.

Podobnie jak strony internetowe innych rodzajów sił zbrojnych USA army.mil zawiera wyłącznie materiały przeznaczone dla szerokiej publiczności.

Komentarze: 0 :: Zobacz komentarze (Dodaj swój komentarz)

Dzisiaj
Czas: 20:26
21 8 2019
Do końca roku zostało 133 dni.
Imieniny obchodzą: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Bernard, Emilian, Filipina, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Męcimir
Użytkownicy obchodzący dziś urodziny: JoshuaVa (31) (złóż życzenia), KitWarner01158 (31) (złóż życzenia)
Użytkownicy obchodzący urodziny w ciągu następnych 5 dni:
Ada80Q00147080(31), AndraS16(31), DeneenByars05(35), DianLoft(35), EarnestineDoll(40), EDCDoug0(32), efuzi(40), JooVinicius92I(36), KevinLot(29), NoreenKr(31), ZeldaNab(29)

Zaloguj
Użytkownik:
Hasło:
Zapamiętaj 
Zapomniałem hasła
Rejestracja

Najaktywniejsi użytkownicy
administrator  postów 489
OLO  postów 153
piotrek  postów 131
uczaj23  postów 80
martini  postów 51

Kto jest na czacie
Na czacie jest 0 użytkowników
[ Zaloguj się by wejść na czat ]Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
© Copyright by PGKOMP
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 19